Program wychowawczy

Misja szkoły katolickiej wyraża się w zapewnieniu wysokiego poziomu nauczania religii, a co za tym idzie – wychowania religijnego. Kładziemy szczególny nacisk na rozwój duchowy naszych uczniów, dlatego staramy się doprowadzić do realnej syntezy wiary i kultury. Lekcje religii traktujemy jako dopełnienie katechezy, która pozwala rozwinąć postawę religijną i zrozumieć kluczowe prawdy wiary.

Staramy się, aby katecheza była włączona w życie ucznia w sposób naturalny – jako centralny element procesu dydaktycznego. Nie ograniczamy się jedynie do lekcji przewidzianych w programach szkolnych. Pragniemy pomagać uczniom w osiągnięciu harmonii między kulturą świecką a religią, łącząc go w sferze duchowej z Jezusem Chrystusem. Aby przekazać wiedzę w sposób należyty, i skłonić uczniów do działania zgodnie z rudymentarnymi wartościami moralnymi, dbamy o staranny dobór kadry dydaktycznej. Nauczyciele pracujący w ZSP to osoby o gruntownym przygotowaniu zawodowym, rozwiniętych zdolnościach dydaktycznych i wychowawczych, oraz nieposzlakowanej opinii. Nasi dydaktycy odznaczają się wysokim poziomem moralności i pełnym zrozumieniem zasad wiary chrześcijańskiej, wykazując chęć do stałego doskonalenia swojego warsztatu zawodowego.

Wierzymy, że nauka bez Boga nie jest pełna. O skuteczności naszego programu wychowawczego świadczą wyniki egzaminacyjnego absolwentów i wskaźnik przyjęć na uczelnie wyższe.