Wychowanie

ślubowanieProgram wychowawczy szkoły katolickiej powinien być realizowany w oparciu o postanowienia Soboru Watykańskiego II. Z tego względu fundamentem naszego programu jest sam Jezus Chrystus, który objawia sens istnienia i przemienienia poprzez ewangelizację. W ujęciu chrześcijańskim nauczyciel jest kimś więcej niż dydaktykiem – to osoba, która wspiera duchowy rozwój dzieci i młodzieży, ucząc ich żyć po Bożemu.

Co oferujemy w ramach programu wychowawczego?

Pragniemy, aby nasi uczniowie byli wierni ewangelii głoszonej przez Kościół, otwarci na wiarę i potrzeby bliźniego, oraz zaangażowani w odkrywanie swojego życiowego powołania. Wierzymy, ze wzmocnienie pracy intelektualnej czystą wiarą chrześcijańską, jest najlepszym sposobem do umocnienia osobowości młodego człowieka. Chcemy, aby uczniowie rozwijali w sobie wartości moralne ze szczególnym uwzględnieniem poczucia odpowiedzialności i sprawiedliwości, ducha solidarności, uczciwości i prawości. Wszystkie wymienione cechy opierają się na fundamentalnych wartościach ewangelicznych wyrażonych w Dekalogu.

Religijny wymiar wychowania nie może zostać ujęty w żadne ramy. To człowiek jest sensem istnienia i nie może być kształtowany przez żadną ideologię. Chcemy, aby nasi uczniowie formowali swoją osobowość w oparciu o wartości etyczne i stale rozwijali swój umysł. Nie oddzielamy procesu wychowawczego od nauczania – umiejętnie wiążemy kwestie dydaktyczne i formalne ze służbą Bogu. Aby zrealizować nasze założenia, dbamy o wysoki poziom nauczania religii, a co za tym idzie – wychowania religijnego.