JEST TAKI BAL NA STO DNI PRZED MATURĄ
9 lutego 2020

W piękny zimowy wieczór 1 lutego 2020 roku młodzież naszej szkoły spotkała się z dyrekcją, opiekunem rocznika i nauczycielami na balu studniówkowym. Zgodnie z piękną polską tradycją bal rozpoczął się polonezem, który poprowadziła dyrekcja szkoły oraz opiekunka rocznika pani Beata Kaszubowska. Taneczny korowód poloneza, który tworzyli uczniowie klasy 3 LO czarował  wdziękiem, elegancją i różnorodnością pięknych wieczorowych strojów. Rodzice, którzy licznie przybyli na bal, ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy. Wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru podkreśliły przemówienia księdza prałata Piotra Wysgi i księdza dyrektora Krzysztofa Niemczyka, kierujący wiele pięknych słów do maturzystów, ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Przesłanie do młodzieży -  aby spełniły się ich wszystkie marzenia, a czekający za 100 dni największy w życiu sprawdzian-matura, zakończył się sukcesem.
Bal studniówkowy  to również chwila podziękowań - chwila pełna wzruszeń. Były więc kwiaty i podziękowania od młodzieży dla dyrekcji, opiekuna rocznika, nauczycieli i rodziców. Za niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz oraz pomoc i wsparcie w drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu podziękowali w imieniu uczniów Aleksandra Brzóska i Ignacy Wendt. Było też zapewnienie, że w sercach młodzieży na zawsze pozostanie bukiet ciepłych wspomnień.
Miłym elementem wieczoru był  Quiz przygotowany dla nauczycieli przez maturzystów. Okazuje się, że uczniowie dobrze znają swoich nauczycieli i zapewnili im dużo wspaniałej zabawy.
Uczniowie   maturalnych  klas  prowadzący  część  oficjalną  studniówki  zachęcili  wszystkich uczestników balu do wspólnej zabawy. I tak też się stało. Następnego dnia wszystkich bolały roztańczone nogi, bo na studniówkowym parkiecie królowała radość i wspólna zabawa nauczycieli i uczniów, zabawa przeplatana muzycznymi dedykacjami.

Uczniowie klasy 3 LO

Pozostańmy w kontakcie!

Zespół Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie

ul. Wodna 6, 83-110 Tczew

sekretariat@katolik-tcz.pl

telefon: 58 - 531 36 09
fax: 58 - 531 36 09, 58 - 728 50 42

Projekt i wykonanie strony: Adrian Akerman