Wyświetlanie gazetki
Błąd
aby przeglądać tą stronę musisz
być zalogowany
W tym celu kliknij ikonę krzyżyka, aby zamknąć to okno. Następnie wpisz login i hasło w panelu logowania po prawej stronie. Po zalogowaniu wróć na tą stronę.
Zgłaszanie naruszenia
Komentarze

KATOLIK NAJLEPSZY W NAUKACH ŚCISŁYCH

2015-05-18

Dnia 15.05.2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Tczewie odbył się XI Międzygimnazjalny Konkurs "Polubić Nauki Ścisłe".  W konkursie tym trzyosobowe zespoły zmagały się z pytaniami z zakresu matematyki, chemii, fizyki i informatyki. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Bonk, Mikołaj Bartoszewski oraz Jan Drozd, a wspierała ich 9 osobowa grupa kibiców z klas 3a i 3c gim. W tym roku zawodnicy musieli odpowiedzieć na serię pytań testowych, rozwiązać naukowe łamigłówki a także wykazać się umiejętnościami praktycznymi  np. zbudować modele cząsteczek  związków chemicznych, doświadczalnie rozróżnić zawarto...

czytaj dalej

UWAGA, ZDAJĄCY EGZAMIN MATURALNY Z INFORMATYKI

2015-05-18

18 maja w godz. 16.00 - 17.00 uczniowie zadjący egzamin maturalny z informatyki mają prawo sprawdzić poprawność działania komputera, na którym będą zdawać egzamin i wybranego przez siebie oprogramowania. Administrator pracowni i przewodniczący zespołu nadzorującego zapraszają do s. 33 w nowym budynku szkoły.

czytaj dalej

LEKKOATLETYKA KRÓLOWĄ SPORTU

2015-05-17

Na koncie Katolika kolejne sukcesy sportowe. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę podczas Miejskiej Gimnazjady. Wojciech Langowski uzyskał wynik 42,3 m. Rzucając dyskiem osiągnął rekord życiowy, a tym samym zajął I miejsce. Weronika Szlagowska skoczyła wzwyż 150 cm. Ten wynik zapewnił jej również I miejsce. Opiekunem grupy była Beata Lietz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

czytaj dalej

ŻYCZENIA DLA KUBUSIA

2015-05-17

17 maja Kuba – walczący z nieoperacyjnym rakiem mózgu, kończy 7 lat. Jego marzeniem jest otrzymanie jak największej liczby urodzinowych kartek. Akcja wysyłania urodzinowych życzeń dla Kubusia została nagłośniona na całą Polskę. Uczniowie naszej szkoły także postanowili wziąć w niej udział. Zebraliśmy łącznie ok. 2kg kartek, które zostaną dostarczone Kubusiowi. Do akcji włączyły się wszystkie klasy samodzielnie tworząc graficzne życzenia dla chłopca. 
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wiele osób wykazało się dobrym sercem i dołożyło swoje życzenia.Dziękujemy!
Szczególy a...

czytaj dalej

HISTORYCY PO RAZ KOLEJNY ODWIEDZILI GNIEWSKI ZAMEK

2015-05-14

Na początku kwietnia grupa uczniów pierwszej klasy liceum wraz ze swoim nauczycielem historii, Panem Krzysztofem Zielińskim, udała się do Gniewu na dwudniowe warsztaty pod nazwą „Architektura gotyku i przestrzeń miasta średniowiecznego”. Około godziny dwunastej, po zakwaterowaniu w dormitorium  tamtejszego zamku, udaliśmy się na zwiedzanie dawnej siedziby komtura. Podczas oglądania licznych wystaw oraz izby tortur, mogliśmy usłyszeć fascynującą historię budowli. Następnie udaliśmy się do miasta, gdzie po  obejściu wzdłuż  średniowiecznych murów,  zapoznaniu się z historią miasta i Fary gnie...

czytaj dalej

KATOLIK JUŻ PO DNIU OTWARTYM

2015-05-10

Coroczną tradycją szkoły jest organizowanie Dnia Otwartego. W tym roku Drzwi Katolika dla zwiedzających zostały „otwarte” 8 maja. W godz. 12.30 – 15.00 korytarze szkoły wypełniły się uczniami, którzy chcieli zobaczyć szkołę z innej strony. Jak zawsze miłą niespodzianką są wizyty rodziców. W salach zostały przygotowane prezentacje i zabawy związane z różnymi dziedzinami nauki. I tak w sali nr 7 pasjonaci chemii zaprezentowali możliwości szkolnego laboratorium chemicznego. W sali nr 12 można było pooglądać budowę żywego organizmu i zapoznać się z innymi tajnikami biologii. W sali nr 2 odbyła ...

czytaj dalej

X

informacja dotycząca polityki plików cookies

Informujemy, iż w celu dostosowania usług do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz prowadzenia statystyki ta strona korzysta z pików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Możesz zablokować gromadzenie tych plików, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki. Kontynuując korzystanie z tej strony, bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania ciasteczek, wyrażasz zgodę na zapisywanie ich w pamięci urządzenia.